zlobek

Nido

Nido – sala dedykowana dzieciom najmłodszym 8 – 15 m-c życia. Nido (wł. gniazdo) – jest to przestronna sala przeznaczona dla maksymalnie 6 dzieci. 

Sala dzieci najmłodszych nazwana jest Gniazdem ponieważ, tutaj dzieci w spokojnej, domowej atmosferze tworzą swoje pierwsze relacje społeczne, zdobywają pierwsze samodzielne umiejetności. W pierwszym okresie uczęszczania dziecka do żłobka staramy się utrzymać jego zwyczaje i rytm dnia wyniesiony z domu (poznaniu tych zwyczajów służy  notatka, która jest spisywana w momencie rozpoczęcia adapatcji). Z czasem dzieci dostosowują swoje pory karmienia i drzemek do siebie nawzajem. 

Sala podzielona jest  na cztery główne strefy:

  • strefę wypoczynku
  • strefę aktywności/zabaw
  • strefę jedzenia
  • strefę pielęgnacyjną

Sterfy zaaranżowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu wspierać rozwój dziecka, w tym jego pierwsze próby samodzielnych działań

strefa wypoczynku -  materacyki na poziomie podłogi, pozwalają dziecku po zakończonej drzemce samodzielnie przejść do innych czynności bez konieczności wzywania opiekunki strefa aktywnosci/zabaw to klasyczne montessorianskie pomoce rozwijające np. korodynację oko reka, książeczki, schody które świetnie służa rozwojowi dużej motoryki oraz poziome lustro, wspierające poznawanie i nabieranie świadomości swojego ciała

Strefa jedzenia – stolik i niskie krzeseła. Tutaj dzieci wpieranie przez opieunki uczą się samodzielnego spożywania posiłków.  Przestrzegana jest zasada, że z każdym rodzejem jedzenia siadamy to stolika. 

Strefa  pielegnacyjna – składa się na nią przewijak, i szfka z oznakowanymi półkami do przechowywania pieluch i czystych ubranek.

Sala znajduje się pod troskliwą  opieką wykwalifikowanej opiekunki, która czuwa nad komfortem, bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci. Jeśli w sali przebywa więcej niż troje dzieci znajdują się pod opieką dwóch opiekunek.

 

Kontakt

 
Żłobek Montessori
Godziny otwarcia: 7:00 -18:00
Zapisy: 693 11 62 48 – Anna Hanausek-Badziak
ul. Jaracza 68
90-251 Łódź
NIP:727 194 83 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 693 11 62 48
REGON: 101157210