zlobek

Punkt przedszkolny Montessorek

W celu wspierania rozwoju dzieci 2,5-3 letnich został otworzony punkt przedszkolny Montessorek.

Montessorek powstał szczególnie z myślą o najstarszych dzieciach żłobkowych, w szczególności absolwentach Żłobka Montessori - dzieciach, które dobrze poznały i opanowały pracę z pomocami  rozwojowymi oferowanymi w grupie Dzieci Chodzących - Infant Community, które nadają się do przejścia na wyższy stopień edukacji.

Dzieci znajdują się w otoczeniu przygotowanym specjalnie dla swojego wieku.Dzięki temu mogą ciągle rozwijać umiejętności i poszerzać swoje kompetencje. 

Przygotowane otoczenie zostaje wzbogacone o klasyczne pomoce Montessori do nauki pojęć: np. różową wieżę, brązowe schody. Rozbudowane są kąciki do nauki języka, ćwiczeń dnia praktycznego, powstał kącik matematyczny i kącik kosmiczny. 

Ponadto dzieci poznają najbliższe otoczenie podczas spacerów, uczestniczą w spotkaniach i imprezach.

Grupa dzieci jest niewielka (7 osób) co daje możliwość nauczycielce do pracy indywidualnej z każdym dzieckiem.

Pobyt w naszym punkcie przedszkolnym daje wspaniałą możliwość przygotowania emocjonalnego i kompetencyjnego dziecka 3 letniego do bezstresowego przejścia do dużej grupy przedszkolnej.

Istnieje też możliwość zapisu dzieci 2,5 – 3 letnich, które nie uczęszczają do Żłobka Montessori do naszego punktu. Liczba takich miejsc jest jednak bardzo ograniczona.

 

Kontakt

 
Żłobek Montessori
Godziny otwarcia: 7:00 -18:00
Zapisy: 693 11 62 48 – Anna Hanausek-Badziak
ul. Jaracza 68
90-251 Łódź
NIP:727 194 83 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 693 11 62 48
REGON: 101157210