zlobek

Test dla rodziców

Czy Żłobek Montessori jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego Dziecka?

  1. Jeżeli jesteś rodzicem, który zauważył jaką radość sprawia najmłodszym dzieciom pomaganie w prostych czynnościach domowych np. wyjąć talerz z szafki i ustawić go na stole.
  2. Jeśli rozumiesz naturalną chęć dzieci do przelewania płynów, przesypywania różnych rzeczy np. kaszy czy ryżu.
  3. Jeśli zamiast się złościć, że dziecko coś rozlało, czy rozsypało proponujesz mu wspólne sprzątanie.
  4. Jeśli pozwalasz mu na pierwsze próby samodzielnego jedzenia, mimo iż może ucierpieć jego ubranie.
  5. Jeśli zdarzyło Ci się choć raz opóźnić swoje wyjście z domu o kilkanaście minut tylko dlatego, że pozwalasz swojemu maluchowi samodzielnie założyć rajstopki, ponieważ właśnie się tego nauczył i sprawia mu to wielką przyjemność.
  6. Jeśli uważasz, że każda z powyżej opisanych aktywności dziecka i wiele innych nie jest zwykłą zabawą, ale służy jego szeroko pojętemu rozwojowi np. wzmocnieniu koordynacji ruchowej, rozwojowi samodzielności, a co się z tym wiąże wzrostowi zaufania we własne siły i poczucia bezpieczeństwa.

Jeśli trzy i więcej odpowiedzi jest pozytywnych będziesz spokojny o rozwój swojego Malucha umieszczając go w placówce Montessori.

Pamiętaj w Żłobku Montessori RODZIC, DZIECKO I PEDAGOG tworzą trójkąt,

w którym każdy jest równowartościowym partnerem. Ważne jest wzajemne zaufanie, przestrzeganie zasad i dobra komunikacja. W idealnym układzie zasady obowiązujące dziecko w domu i w placówce powinny być tożsame.

Kontakt

 
Żłobek Montessori
Godziny otwarcia: 7:00 -18:00
Zapisy: 693 11 62 48 – Anna Hanausek-Badziak
ul. Jaracza 68
90-251 Łódź
NIP:727 194 83 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 693 11 62 48
REGON: 101157210